HomeGaiakBasogintzaEstatistika taulak Euskal AEko zuhaitzekiko...

Euskal AEko zuhaitzekiko baso azalera espezie talde eta herrialde historikoen arabera. 2016

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu Excel csv Produktuen zerrenda
 Euskal AEAraba / ÁlavaBizkaiaGipuzkoa
 Haherribasoak (%)Haherribasoak (%)Haherribasoak (%)Haherribasoak (%)
Espezieak guztira397.22341,7141.21176,2132.22223,7123.78921,2
         
Koniferoak guztira184.59028,639.08562,379.94622,465.55815,5
Pinu gorria17.51179,716.95479,541473,014480,4
Halepensis pinua79844,279844,7----
Larizio pinua13.88562,73.56883,33.24486,77.07241,0
Pinaster pinua6.76852,281591,24.36642,51.58758,7
Intsinis pinua123.92114,813.49234,667.42916,043.0006,7
Izei europarra55473,621586,49865,724065,1
Douglas izeia7.36031,988564,61.43955,65.03720,6
Alertzea7.91526,451649,294024,16.45924,6
Lawson altzifrea3.29756,570076,71.75055,684741,4
Bestelako koniferoak2.58147,11.14174,426749,61.17319,3
         
Hostozabalak guztira212.63353,0102.12681,652.27625,658.23227,5
Haritz kanduduna15.92442,04.25267,32.87330,78.79933,4
Haritz kandugabea67458,730397,510741,526521,4
Ametza13.11090,812.41393,039839,829969,0
Ezkametza26.66572,026.09372,350468,5680,3
Artea26.36471,819.14889,45.05030,62.16612,0
Ibaiertzeko basoa (urertzeko zuhaitzak)4.54715,12.07219,01.64714,98285,6
Haltza81158,217536,624241,239578,1
Sahatsa19421,615014,23146,31348,7
Hostozabal-sailak3.61041,094965,184849,81.81224,2
Globulus eukaliptoa10.8949,9--10.48710,04076,6
Nitens eukaliptoa6.35514,072411,75.46514,81660,1
Bestelako eukaliptuak94588,7--94089,140,0
Sasiakazia97716,28577,42944,059813,5
Haritz amerikarra3.90751,418571,51.34369,52.37939,6
Platanoa2945,51042,0690,22165,6
Zurzuria3977,93459,1310,0210,2
Makala1090,31090,3----
Pagoa54.61974,031.33393,05.20865,818.07743,6
Gaztainondoa1.16363,18574,449660,258164,0
Urkia64773,010991,115872,838067,8
Lizarra82470,251269,811671,119670,7
Itaslabarreko basoa42348,44999,312675,424724,5
Baso atlantikoa35.4149,81.57030,114.92510,718.9197,4
Bestelako hostozabalak3.76753,51.45471,091740,71.39543,7

Data 2017ko Azaroaren 8a

Iturria: Eusko Jaurlaritza. Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Saila. Basoen inbentarioa

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko zuhaitzekiko baso azalera espezie talde eta herrialde historikoen arabera. 2016

Eragiketa : 
Basoen inbentarioa
Eragiketa kodea : 
102113
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
2016
Eguneratze data : 
2017/11/08
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
ExcelCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
https://www.eustat.eus/elementos/tbl0004296_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Arabako Foru Aldundia, Bizkaiko Foru Aldundia, Gipuzkoako Foru Aldundia, Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Prentsa Oharrak

Grafiko interaktiboak

Txostenak

Mikrodatuak

Metadatuak

Metodologia eta Kalitatea

Definizioak

Kode eta izendegiak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali