Euskal AEko eta Europar Batasuneko herrialdeetako inork lan egiten ez duen etxeetan bizi diren 18-59 urte bitarteko gizonak (%). 2011-2021

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu Excel csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística
Produktuen zerrenda
 20112012201320142015201620172018201920202021
Euskal AE (*)9,311,511,411,311,811,310,28,58,39,58,9
Araba/Álava (*)6,89,912,610,610,711,88,48,68,08,39,2
Bizkaia (*)11,112,912,212,313,712,311,59,99,010,810,1
Gipuzkoa (*)7,49,89,69,99,19,69,06,37,48,06,8
            
EU 279,710,410,810,710,410,09,38,78,58,9:
Alemania8,07,98,08,08,28,38,27,77,27,68,0
Austria7,57,47,68,28,28,68,27,46,88,08,2
Belgika11,511,611,912,112,411,611,211,410,911,010,9
Bulgaria13,314,013,613,013,011,79,79,37,58,19,4
Zipre5,97,18,38,79,110,29,27,26,66,86,6
Kroazia11,012,413,211,911,310,49,59,38,18,37,2
Danimarka9,710,39,610,19,08,29,98,28,49,4:
Eslovakia8,37,98,58,17,56,36,45,76,16,56,7
Eslovenia8,48,09,39,38,39,17,05,95,75,44,8
Espainia12,815,616,515,214,112,911,410,09,911,110,5
Estonia10,610,09,18,98,07,87,48,27,78,79,9
Finlandia10,310,210,911,611,511,411,09,510,010,610,9
Frantzia9,39,810,210,711,010,89,99,810,59,910,0
Grezia12,216,218,117,716,515,314,613,212,512,410,9
Hungaria13,212,411,79,28,06,75,85,35,05,54,8
Irlanda14,715,113,712,010,910,49,08,47,88,77,5
Italia10,110,912,512,612,212,111,611,211,111,812,4
Letonia11,811,19,910,09,59,99,58,06,89,19,8
Lituania13,713,312,612,112,011,911,39,69,310,510,5
Luxemburgo5,85,26,56,17,28,78,17,37,67,56,7
Malta5,86,06,26,35,44,94,23,73,83,83,7
Herbehereak6,57,08,18,78,17,98,17,37,16,87,4
Polonia9,09,19,49,08,67,97,26,86,66,47,4
Portugal8,210,010,79,28,98,17,06,05,45,64,4
Txekiar Errepublika4,95,24,85,04,74,03,13,23,13,73,9
Errumania11,010,010,110,09,810,08,37,66,67,010,0
Suedia9,710,810,210,611,110,29,510,210,212,79,6

Biztanleria jardueraren arabera sailkatzeko inkestaren eta Eurostaten datuekin (2022/05/11)

(*)Azken urteko behin-behineko datuak

Data 2022ko Maiatzaren 11

Iturria: Eustat. Egiturako adierazleak

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko eta Europar Batasuneko herrialdeetako inork lan egiten ez duen etxeetan bizi diren 18-59 urte bitarteko gizonak (%). 2011-2021

Eragiketa : 
Egiturazko adierazleak
Eragiketa kodea : 
172502
Periodikotasuna : 
Etengabea
Denbora arloa : 
2011-2021
Eguneratze data : 
2022/05/11
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Sintesia
Formatu erabilgarriak : 
ExcelCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
https://www.eustat.eus/elementos/tbl0006985_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali