Euskal AEko azalera handietako eta elikadura kate handietako merkataritzaren indizea produktu motaren eta hilaren arabera. Datu desestazionalizatuak. Uneko prezioak. Maiatza 2021

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu Excel csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Listado de productos
 OrokorraJanariakGainerako produktuak
 Indizeam / m-1Indizeam / m-1Indizeam / m-1
2020      
Maiatza111,45,7130,4-6,175,778,3
Ekaina123,510,9127,4-2,3116,253,4
Uztaila115,3-6,6122,5-3,8101,8-12,4
Abuztua117,92,3123,50,8107,45,6
Iraila117,0-0,8123,1-0,3105,6-1,7
Urria118,91,6124,41,1108,62,9
Azaroa117,4-1,3126,41,6100,4-7,6
Abendua119,01,4125,5-0,7106,76,3
2021(p)      
Urtarrila117,3-1,4126,20,5100,8-5,6
Otsaila114,8-2,1124,8-1,096,1-4,7
Martxoa122,66,7129,13,4110,414,8
Apirila119,5-2,5126,2-2,2106,9-3,1
Maiatza120,10,5124,2-1,6112,55,2
       
201599,7-99,7-99,7-
2016102,62,9102,93,1102,22,5
2017106,33,6107,14,1104,72,5
2018109,63,2111,54,1106,11,3
2019111,82,0114,22,4107,31,2
2020115,73,5126,110,496,2-10,4

Oinarria 2015

(p)Behinbehineko datuak

m/m1 Behatutako azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko hilaren (m-1) aldean

Data 2021eko Ekainaren 28a

Iturria: Eustat. Merkataritza indizea azalera handietan eta elikadura kate handietan (AHEK)

Castellano
Ficha de producto
Ficha de producto

Índice de comercio en grandes superficies y cadenas de alimentación de la C.A. de Euskadi por tipo de producto y mes. Datos desestacionalizados. Precios corrientes. Mayo 2021

Operación : 
Merkataritza Indizea azalera handietan eta elikadura kate handietan
Código operación : 
142533
Periodicidad : 
Hilekoa
Periodo de referencia : 
datos desestacionalizados. precios constantes (b20
Fecha actualización : 
2021/06/28
Próxima actualización : 
Clase de operación : 
Zentsua
Formatos disponibles : 
ExcelFormato CSV
Licencia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://www.eustat.eus/elementos/tbl0014177_e.html
Org. responsable : 

Otros productos estadísticos

Su feedback.   Ayúdenos a adaptar nuestra web a sus necesidades

¿Cómo valora usted la información de esta página?
Muy útil
Útil
Poco útil
Nada útil
¿Tiene alguna sugerencia que hacer?
Si, tengo
Enviar
AENOR

Eustat - Euskal Estatistika Erakundea - Instituto Vasco de Estadística

Eustat es el organismo público que desarrolla, produce y difunde información estadística oficial de la C.A. de Euskadi

c/Donostia - San Sebastián, 1
01010 Vitoria-Gasteiz
Tfno: (+34) 945017500
Fax: (+34) 945017501
webmaster_eustat@eustat.eus