Euskal AEko 15 urteko eta gehiagoko biztanleak, honakoak kontuan hartuta: kohesio soziala, segurtasuna, ustelkeria, ezaugarri soziodemografikoak (%). 2022

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu Excel csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Eustat-Euskal Estatistika Erakundea
Produktuen zerrenda
 Kohesio sozialaSegurtasunaUstelkeria
 TxikiaErdikoaHandiaBatez bestekoaTxikiaErdikoaHandiaBatez bestekoaTxikiaErdikoaHandiaBatez bestekoa
Egoitza duen lurraldea            
Euskal AE3,553,543,06,600,720,878,57,929,458,132,46,10
Araba/Álava3,449,647,06,750,719,579,78,048,460,830,86,05
Bizkaia3,955,440,76,530,722,776,67,839,358,132,76,13
Gipuzkoa2,852,344,96,660,618,481,08,0110,257,032,86,06
Udalerri mota            
>100.000 biztanle4,356,439,36,470,724,874,57,8210,558,631,05,99
20.000 -100.0003,457,439,26,511,019,879,27,939,057,933,16,17
<20.000 biztanle2,747,350,06,820,417,781,98,028,857,933,46,14
Sexua            
Gizonak3,553,243,36,630,518,780,88,0011,258,030,85,99
Emakumeak3,553,942,76,580,822,876,47,857,858,333,96,19
Adina            
15-24 urte5,158,136,86,312,231,866,07,449,358,831,86,09
25-34 urte5,757,037,36,411,129,169,87,617,451,541,16,43
35-49 urte4,256,439,46,490,725,374,07,738,051,140,96,43
50-64 urte2,451,945,76,680,217,882,07,999,857,732,56,10
65 urte eta gehiago2,349,248,46,830,211,888,08,3511,367,421,35,64
Jaioterria            
Araba/Álava4,154,041,96,551,023,175,97,855,857,536,76,34
Bizkaia4,256,739,16,450,824,175,27,757,555,736,86,33
Gipuzkoa3,054,942,16,560,620,379,17,928,754,337,16,28
Beste lurraldeak3,149,147,86,790,214,485,48,2011,063,225,95,82
Atzerria2,447,849,96,891,020,378,78,0416,966,017,15,26
Egoera zibila            
-Ezkongabea5,058,136,96,381,128,070,97,618,655,236,36,25
-Ezkondua2,351,446,46,740,316,683,18,1010,159,030,86,03
-Alarguna, banandua eta dibortziatua3,849,846,46,680,917,581,68,089,262,428,55,95
Familia mota            
Pertsona bakarrekoa3,453,742,96,640,821,677,57,949,761,129,25,95
Bikotea eta seme-alabaren bat3,254,542,36,590,722,976,47,838,856,434,86,20
Bakarrik dagoen bikotea2,351,446,26,75,14,685,48,2010,162,027,95,95
Aita edo ama, bakarrik, seme-alabaren batekin5,951,642,56,461,123,575,47,779,353,137,66,27
Bestelakoak3,753,742,66,512,019,978,17,8712,356,131,65,90
Kolektiboa6,767,525,86,091,224,774,17,749,665,125,35,84
Familia tamaina            
13,453,742,96,640,821,677,57,949,761,129,25,95
23,452,144,56,640,415,983,78,109,359,930,96,08
33,955,440,76,510,623,276,27,849,454,436,36,18
43,453,343,36,611,023,076,07,798,955,735,46,22
>=52,150,147,86,780,524,075,57,8511,361,926,85,92
Gizarte maila            
Alta y media-alta3,750,545,96,620,630,469,07,6810,960,728,56,00
Batez bestekoa2,851,146,06,700,518,581,07,989,459,031,66,07
Erdibehe maila4,059,936,16,400,823,475,87,877,856,335,96,25
Behe maila6,255,638,16,441,622,076,47,8812,755,432,05,97
Amaitutako ikasketa-maila            
Lehen mailakoak eta gutxiago3,351,345,56,720,715,484,08,1810,664,025,45,80
Bigarren mailakoak eta bitartekoak3,454,642,06,580,922,276,97,859,458,731,96,11
Goi-mailakoak3,754,941,36,510,525,274,47,728,351,939,86,38
Inkesta egiteko hizkuntza            
Euskara2,051,546,66,67,17,182,98,1810,159,330,66,06
Gaztelania eta bestelakoak3,653,742,76,600,721,178,27,909,458,132,56,10
Jarduerarekiko erlazioa            
-Okupatuak3,654,741,76,570,624,475,07,768,053,638,46,35
-Langabeak4,861,134,06,291,223,475,37,8011,051,637,46,22
-Jubilatuak1,851,546,76,780,212,687,28,3110,965,923,25,75
Pentsiodunak eta bestelakoak5,647,646,86,660,614,684,88,2313,265,521,35,57
- Ikasleak3,955,540,66,432,429,568,27,509,563,427,05,95
Etxeko lanak2,946,450,76,88,11,788,38,319,962,827,35,76
Lanbidea            
-Zuzendariak eta profesionalak2,753,943,46,650,424,075,67,799,454,735,86,25
-Laguntza teknikariak2,353,843,86,600,821,378,07,928,655,136,36,29
-Administrariak5,858,735,56,310,725,174,27,726,855,537,76,39
Zerbitzu-pertsonala3,158,638,36,530,425,174,57,767,357,135,66,28
-Nekazaritzan eta industrian gaitutako langileak1,244,154,76,990,314,085,68,258,962,229,05,97
-Makinetako langileak1,455,543,16,650,317,082,78,0310,955,833,36,00
-Kualifikazio gabeko langileak5,458,736,06,420,822,277,07,8510,656,333,06,10
Egoera profesionala            
-Enpresaburuak3,552,743,76,690,819,280,08,039,653,137,36,29
Autonomoak eta familiaren laguntzak3,852,144,16,540,422,577,17,9610,259,330,56,05
Soldatako langile finkoak eta kooperatibistak2,854,243,06,640,319,680,17,968,957,533,66,15
-Behinbehineko soldatakoak4,157,338,66,481,328,270,57,598,453,638,06,35

Data 2023ko Irailaren 22a

Iturria: Eustat. Kapital sozialaren inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 15 urteko eta gehiagoko biztanleak, honakoak kontuan hartuta: kohesio soziala, segurtasuna, ustelkeria, ezaugarri soziodemografikoak (%). 2022

Eragiketa : 
Kapital sozialaren inkesta
Eragiketa kodea : 
010899
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
2022
Eguneratze data : 
2023/09/22
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
ExcelCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
https://www.eustat.eus/elementos/tbl0005571_e.html
Metodologia : 
Metodologia-fitxa
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali